Program praktyk 2023/2024
Każdy student będzie miał przydzielane różne zadania, z umówieniem odpowiedniego czasu do jego wykonania.
Jednocześnie, jeżeli komuś któreś z zadań bardziej odpowiadają, prosimy o taką informację.
Pisanie artykułów.
Studenci będą odpowiedzialni za tworzenie artykułów związanych z psychologią, terapią i integracją, które zostaną opublikowane na stronie internetowej towarzystwa i udostępnione na fanpage‘u.
Kontaktowanie się z innymi instytucjami i psychologami.
Studenci będą nawiązywać kontakty z różnymi instytucjami oraz psychologami w celu współpracy przy uruchamianiu grup wsparcia w różnych regionach Polski, zarówno w większych, jak i mniejszych miastach, oraz tworzeniu samopomocowych grupa wsparcia.
Tłumaczenie angielskich wywiadów na polski. Studenci przetłumaczą istotne materiały, w tym wywiady i artykuły z zakresu psychologii, z języka angielskiego na polski.
Opracowanie strategii zarządzania projektami na najbliższy rok.
Studenci wspólnie z zespołem towarzystwa będą pracować nad długofalową strategią rozwoju organizacji, w tym określeniem celów, działań i kalendarza realizacji.
Praca nad legalizacją psychodelików w celach klinicznych w Polsce.
Studenci będą badali obecny stan prawny i regulacje dotyczące psychodelików, terapii i integracji psychodelicznej oraz psycaru w Polsce.
Badania.
Chętni studenci będą odpowiedzialni za konkretny sektor badań, wyszukiwanie informacji oraz weryfikację źródeł w celu dostarczenia rzetelnych danych i informacji i edukacji.
Pisanie maili do potencjalnych partnerów i współpracowników.
Studenci będą komunikować się drogą mailową z maila towarzystwa z potencjalnymi partnerami, instytucjami i osobami, które mogą wesprzeć cele towarzystwa lub pozytywnie wpłynąć na jego rozwój.
Grupy wsparcia.
Chętni studenci będą mogli brać udział w wybranych spotkaniach grup wsparcia.
Wasze projekty.
Jeżeli studenci prowadzą prywatnie jakieś działania edukacyjne i mają pomysł na wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia w inny sposób w trakcie praktyk, jesteśmy otwarci i czekamy na taką wiadomość.
Tworzenie treści multimedialnych.
Studenci opracują treści multimedialne, takie jak podcasty, wideo lub webinaria, które będą dostarczać informacji i edukować.
Organizacja wydarzeń edukacyjnych.
Studenci będą odpowiedzialni za planowanie i organizację niektórych wydarzeń i warsztatów edukacyjnych na tematy związane z psychologią, terapią i integracją.
Wsparcie psychologiczne i doradcze.
Studenci przeszkoleni w dziedzinie psychologii mogą pod nadzorem psychologa udzielać wsparcia i pomocy osobom uczestniczącym w grupach wsparcia online.
Kampanie społeczne.
Studenci przygotują kampanie społeczne mające na celu podniesienie świadomości na temat problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz integracji doświadczeń psychodelicznych.
Nawiązywanie współpracy z mediami.
Studenci będą odpowiedzialni za kontaktowanie się z mediami i starania o publikacje oraz wywiady, które pomogą w promowaniu działań towarzystwa.
Badania opinii publicznej.
Studenci przeprowadzą badania opinii publicznej w celu zrozumienia poziomu wiedzy na temat psychodelików i integracji psychodelicznej w społeczeństwie.
Tworzenie partnerstw akademickich.
Studenci będą nawiązywać kontakty i współpracować z uniwersytetami i innymi instytucjami akademickimi w celu promowania badań i edukacji w dziedzinie psychologii.
Kreowanie materiałów edukacyjnych.
Studenci przygotują materiały edukacyjne, takie jak broszury i podręczniki, które będą dostępne dla społeczności w celu zwiększenia wiedzy na temat psychologii i integracji.
Przed praktykami obowiązkowy jest kurs wstępu do integracji doświadczeń psychodelicznych, kurs odbywa się online, jest certyfikowany, koszt to 50 zł (bez odbywania praktyk / wolontariatu koszt 100 zł).
Liczba godzin z kursu wlicza się do godzin praktyk.
Uprzejmie proszę wejdź w poniższy link i zaznacz który obszar zadań interesuję Cię najbardziej (możesz zaznaczyć więcej niż jeden, maksymalnie trzy) i liczbę godzin w tygodniu na ich realizację.