Polskie Towarzystwo Integracji Psychodelicznej

menu

Grupa wsparcia

Integracji doświadczeń psychodelicznych

Polskie Towarzystwo integracji Psychodelicznej zaprasza na cykliczne bezpłatne spotkania dla osób z doświadczeniami psychodelicznymi oraz dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej na ich temat.
 
Grupa wsparcia ma na celu praktykowanie obecności w nieoceniający i bezpieczny sposób. Nie dajemy sobie rad (chyba że o to poprosisz). Rozmawiamy o swoich doświadczeniach z psychodelikami. Wspieramy się. Wspólnie spędzamy czas. Dzielimy się pomysłami, ideami.
 
Zauważyliśmy, że osoby z doświadczeniami psychodelicznymi nie mają z kim porozmawiać o swoich przeżyciach. Doskonale wiemy, że tłumienie w sobie doświadczenia utrudnia jego integrację i wyciągnięcie z niego to, co najkorzystniejsze, tworząc nawyki oparte na wartościach.
 
Spotkania grup wsparcia pozwalają na:
poznanie osób z podobnymi doświadczeniami i trudnościami
– podzielenie się własną historią, uwolnienie emocji w bezpiecznych warunkach
– otrzymanie pomocy psychologa i psychoterapeuty.
 

Sposób komunikacji:
4 kroki Porozumienia bez Przemocy
 Krok 1: Obserwacja.
 Krok 2: Nazwanie uczuć
 Krok 3: Wyrażenie potrzeb.
 Krok 4: Wyrażenie prośby.

– Nie przerywamy,
– Nie dajemy nieproszonych rad, zamiast tego możemy zapytać: Czy chcesz, żebym Ci w
czymś doradził?
– Nie ocenimy,
– Mówimy o swoich odczuciach, akceptując, że inne osoby mogą mieć inne odczucia,
używają zwrotów: Moim zdaniem.., Ja uważam, że…, Myślę, że… itp.

Grupy wsparcia integracji doświadczeń psychodelicznych w Polsce są prowadzone w Krakowie, Gdyni i Warszawie.

Jak się zapisać na grupę wsparcia?

Kliknij w link miasta…
Grupa wsparcia integracji doświadczeń psychodelicznych jest spotkaniem, na którym ludzie, którzy mieli psychodeliczne doświadczenia, mogą spotkać się i podzielić swoimi przeżyciami, emocjami i refleksjami.
 

Głównym celem grupy jest pomóc uczestnikom zrozumieć i zintegrować te doświadczenia w ich codziennym życiu, pomoc uczestnikom w zrozumieniu i zaakceptowaniu swoich doświadczeń, identyfikacji ich znaczenia, nauki z nich i poznawania siebie, jak i lepszego radzenia sobie z emocjami. –

 
Grupa wsparcia integracji doświadczeń psychodelicznych zapewnia bezpieczne przestrzenie, w których uczestnicy mogą opowiedzieć o swoich doświadczeniach i wysłuchać innych osób, które miały podobne przeżycia. Spotkania grupowe mogą obejmować dyskusje, wspólną refleksję, medytacje, techniki mindfulness, kreatywne zajęcia, jak i rysowanie czy pisanie. – W grupach integracji doświadczeń psychodelicznych ważna jest atmosfera wzajemnego szacunku, zaufania i bezpieczeństwa, preferujemy zapoznanie się z postawami porozumienia bez przemocy.